ورود/ایجاد حساب کاربری
   منوی اصلی
· خانه
· لیست کاربران
· جستجو
· آمار مشاهدات
· آرشیو مقالات


- شرح
· راهنمای نویسندگان
· درباره ما

   همکاری با نشریه
در صورتی که مایل به همکاری با نشریه هستید، می‌توانید در لیست پستی نشریه عضو شده و در جریان امور قرار گیرید. برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

   کاربران
سردبیر
هیچ مدیر کمکی حاضر
همکاران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:2471
جدیدترین:جدیدترین:
ufumenarayu
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:5
مجموع:مجموع:5
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

   ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

ترجمه فارسی پروانه BSD

(357 مجموع کلمات موجود در متن)
(7324 بار مطالعه شده است)  نسخه چاپی

ترجمه فارسی پروانه BSD

[این یـک ترجمه غیـر رسمـی از پروانـــه BSD است و ممــکن است اشکالاتی در شــکل یــا محتوای ترجمه وجود داشته باشد. قــصد متــرجم از ترجــمه پـروانه، آشنایی فارسی زبانانــی است که توانایی خواندن مـتــن اصــلی پروانـه بـه زبان انگلیسی را ندارند و استفاده از این ترجمه برای مقاصد دیگر را توصیه نمی‌کند.]

متــن زیــر الگــوی پــروانه BSD است. برای ایجاد پروانه خود، مقادیر مالک، سازمان و سال را از مقدار اصلی خودشان که اینجا ارائه شده با مقادیر خودتان عوض کنید.

تــذکــر: شــرط اعــلان آمـده در پروانه فایلهای یونیکس BSD در ۲۲ جولای ۱۹۹۹ توسط رئیس اداره پروانه‌دهی تکنولوژیک دانشگاه کالیفرنیا لغو شد.

توجه کنید که پروانه تازه BSD بدینسان مترادف پروانه MIT است به غیر از ماده آخر بدون موافقت.

<مالک> = نماینده دانشگاه کالیفرنیا
<سازمان> = دانشگاه کالیفرنیا، برکلی
<سال> = ۱۹۹۸

در پـروانه اصلی BSD هر دو مورد عبارت «دارنده حق طبع و شرکت کننده» در رفع مسئولیت به عنوان «نماینده و شرکت کننده» تعبیر می‌شود.

این الگوی پروانه است:

کپی‌رایت (c) <سال>، <مالک>
تمام حقوق محفوظ است.

بازتوزیع و استفاده از متن کد و حالت باینری، با یا بدون تغییر با فراهم کردن شرایط زیر مجاز است:

- بازتــوزیع متن کد باید اخطار حق طبع بالا، فهرست این شروط و [متن] رفع مسئولیت زیر را در مستندات و/یا سایر مواد توزیع، همراه داشته باشد.

- بازتوزیع حــالت باینری باید اخطار حق طبع بالا، فهرست این شروط و [متن] رفع مسئولیت زیر را در مستندات و/یا سایر مواد توزیع، همراه داشته باشد.

- نه نام <سازمان> و نه نــام شــرکت کنـندگان [در توسعه] آن بدون مجوز ویژه نوشته شده از پیش، قابل استفاده برای صحه گذاردن یا ترویج محصولات مشتق شده از این نرم‌افزار نیست.

ایــن نرم‌افزار بوسیله دارنـــدگان حق طبع و شرکـــت کنندگان بشـکل «آنچه هست» تهیه شده و هر گونه تعهد صریح یا ضمنی، بعلاوه تعهد ضمنی داد و ستد اما نه محدود به آن و آماده سازی به منظوری ویژه انکار می‌شود. در هر شرایطی دارنده حق طبع یا شـرکت کننده نمی‌بایست مسئول هیچ آسیب مستقیم، غیرمستقیم، ضمنی، استثنایی، تقلید شده یا منتـــج شــده‌ای باشند (بعلاوه بدست آوردن جانشینی برای کالا یا خدمات، از دست دادن کاربری یا داده‌ها یا سود؛ یا وقفه تجاری، اما نه محدود به اینها) هــــر چنـــد مسبـــب آن باشـد و بر اساس هر نگره‌ای از مسئولیت، خواه در قرارداد، مسئولیت اکید یا شبه جرم (بعلاوه اهمال یا غیر آن) ناشی از هر روشی جدای کــاربـــرد ایــن نرم‌افزار، حتی اگر احتمال چنین خسارتی گوشزد شده باشد.

PDF Version

مترجم: بهنام بهجت مرندی blixbox@gmail.com

منبع:

http://www.opensource.org/licenses/bsd-license.php

تمامی مطالب و مقالات این سایت تحت مجوز GNU FDL قرار دارند. بنابراین کپی و ایجاد تغییر در آنها مطابق شرایط این مجوز آزاد می‌باشد.