ورود/ایجاد حساب کاربری
   منوی اصلی
· خانه
· لیست کاربران
· جستجو
· آمار مشاهدات
· آرشیو مقالات


- شرح
· راهنمای نویسندگان
· درباره ما

   همکاری با نشریه
در صورتی که مایل به همکاری با نشریه هستید، می‌توانید در لیست پستی نشریه عضو شده و در جریان امور قرار گیرید. برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

   کاربران
سردبیر
هیچ مدیر کمکی حاضر
همکاران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:2471
جدیدترین:جدیدترین:
ufumenarayu
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:6
مجموع:مجموع:6
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

   ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

اخبار - یکماه با بازمتن

(1524 مجموع کلمات موجود در متن)
(5696 بار مطالعه شده است)  نسخه چاپی

یک ماه با بازمتن


برای طرفداران زوزه

نسخه 9.3 این توزیع محبوب ناول نـیز منتشر شد. با توجه به حرکت شرکتهایی مانند ناول بسوی بازار رومـیزی لینوکس؛ پوشش نیازهای کاربران تازه کار را میتوان در این نسخه دید. از نصب این توزیع پشیمان نخواهید شد.

منبع: TechnoTux


یک اعتراف از مایکروسافت

مایکروسافت نمی تواند بدون پشتیبانی از سیستم عــامــلهای دیگر در مقابل VMware بـایـستد. شاید این یک اعتراف از مایکروسافت باشد کــه مـردم دوســت دارند از لینوکس استــفاده کنند. این جملات یک تحلیل است برای خبر پشتیبانی مایروسافت از لینوکس در Virtual Server 2005.

منبع: slashdot


xFarDic و باز هم پیشرفت

حتـما بـا این فرهنگ لغت انگلیسی بــه فـارسی بازمتن آشــنا هسـتـید و آنــرا بــرروی تــوزیع لینوکس خـود نصب کرده و استفاده می‌کنید و از آن لذت می‌برید. اگر دوست دارید کــه ایــن واژه‌نــامه قــابلیتهای بــیشتری داشـتـه بـاشــد و با آن احـسـاس راحــتـی بیشتر کنید نسخه 0.6.2 آن را که جدیدا منتشر شده است را دانلود [۱] و نصب کنید. ســـری 0.6 از بهترین و بزرگترین نسخه‌های ایــن واژه نـامه است کـــه تـاکـنـون منـتـشر شــده و دارای اصـلاحات و بهبودهای زیادی است که مهمترین آن قابلیت تشخیص صحت کلمات پیش از ترجمه است.

منبع: TechnoTux


ایران تاکس در شرق

روزنامه شرق یک بخش بــنــام «مجله الکترونیکی» دارد. در ویــژه نــامه مورخ ۲ اردیبهشت مــاه ایــن روزنامه، مـــجــله الکترونیکی «ایران تاکس» معرفی و تحلیل شده است. خــوب ایــن حـرکت جای تقدیر و تشکر دارد ولی نمی‌دانم شرق چه پدر کشتگی با لینوکس و بازمتن دارد که تحلیلهای نادرست و غیر کارشناسی می‌دهد.

منبع: TechnoTux


اینتل؛ باز متن؛ ویتنام

در کنار کشورهای قدرتمند؛ بازمتن می‌تواند یک استراتژی آینده نگرانه برای کشورهای در حال توسعه باشد. بومی کردن نرم افزار و بــی نـیـازی از واردات نــرم افزاری اولـیـن دســتاوردهای بازمتن بـرای هرکشور و دولتی است. خبرهایی مانند بستن یک قرارداد مـیان شرکت اینتل و دولت ویتنام برای ایجاد یک آزمایشگاه توسعه برنامه‌های بازمتن؛ گــواه ایـن مدعا می‌تواند باشد.

منبع: slashdot


فایر فاکس هنوز پیشتازی می‌کند

تعداد دانلود این مرورگر محبوب از مرز ۵۰ میـلـیون گــذشت و کـم کـم فـایر فاکس دارد تبدیل به یک مدل کسب وکار برای شرکتها و سازمانها می‌شود. شــاید هیچکس فــکر نمی‌کرد کــه این روباه آتشین بتواند ۱۰٪ از ســهم بـازار مرورگرها را بخود اختصاص دهد.

منبع: linuxtodey


کنفرانس لینوکس استرالیا

از ۱۸ تا ۲۳ آوریل کنفرانس بین المللی لینوکس در استرالیا برگزار شد. ایـن پنجمین سال برگزاری این کنفرانس است که همه ســاله برگزار می‌شود و مهمترین مــبـاحث لینوکس و بازمتن در آن مــطرح میشود. کرنل 2.6.12 ؛ PHP ؛ Iptable ؛Hack Kernel؛ samba و tcp مهمترین مباحث این دوره از کنفرانس بوده‌اند.

منبع: slashdot


Thin Clinet با نرم افزار آزاد؛ یک راهکار برای دولتها

نهادها و ســازمانهای دولتی نیاز مبرم دارند که در هزینه های راه اندازی شبکه ها و نودهای کاربران حداکثر صرفه جویی را انجام دهند. استفاده از ســخت افزارهای Thin Client همــراه نرم افزارهای بازمتن و آزاد یــک راهـــکـــار مناسب برای چنین سازمانهایی است. کانادا و انگلیس دو نمونه از کـشورهایی هستند کـــه دارند بــــه ایـــن ســـو حــرکت می‌کنند. محیطهای گرافیکی KDE و Gnome؛ OpenOffice.org و نـــرم افزارهای اینترنتی از جـمله برنامه‌های بکار گرفته شده در Thin Clinet ها هستند همراه توزیع Ubuntu .

منبع: slashdot


تلفن همراه هم لینوکسی شد

منتظر سیستم عامل MobiLinux بـــرای تــلــفنهای هــمــراه بــاشید. شــرکت Montavista این سیستم عامل مخصوص تجهیزات بی سیم را عرضه می‌کند. موبی لینوکس یک سیستم عامل مبتنی بر کرنل لینوکس می‌باشد.

منبع: LinuxTodey
۵ کتاب لینوکس تا تیر ماه

مدیر طرح ملی لینوکس فارسی مـرکز IT پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف از انتشار ۵ کتاب فارسی در زمینه لینوکس تا تیر ماه امسال خبر داد. ۲ هزار و ۱۰۰ اسلاید آموزشی و تهیه سی دی ۲۴ نرم افزار لینوکس از دیـگر فعالیتهای این مرکز بوده است.

منبع: TechnoTux


وزارت دفاع آمریکا و RedHat

وزارت دفـــاع آمریکا قرارداد مــهــم خود را با شرکت ردهت برای تهیه و خرید نرم افزارهای امنیتی اپن سورس تمدید کرد. Certificate system نــرم افزاری اســت کـه قبلا توسط گروه Netscape توسعه داده می‌شد و اکنون بدست ردهت افتاده است . وزارت دفاع یکی از کاربران این نرم افزار است.

منبع: TechnoTux


Parsix GNU/Linux 0.50 قدمی مهم رو به جلو

پارسیکس گنو/لینوکس یک دیسک زنــده لینوکس مبتنی بر کناپیکس 3.8.1 است. در حالیکه مدت زمان زیادی از انتشار نسخه های اولیه آن نمی‌گذرد، شاهد نسخه جدیدی از آن با پیشرفتهای قابل توجهی هستیم. امیدواریم که این روند رو به جلو این توزیع ایرانی بهمین صورت ادمه داشته باشد.

منبع: TechnoTux


Installfest شرکت اوراکل

در ادامه هــمــکاریهای شرکت ناول و اوراکل برای تهیه وتوسعه برنامه‌های بازمتن برای توزیع SuSe؛ اوراکل برنامه بازمتن Installfest را در کنفرانس لینوکس استرالیا مــعرفی کرد. این برنامه یک ابزار برای کاربران JDeveloper و ابزار هم خانواده آن بــرای تــوســعه ابزارهای جــاوایــی بــرروی سـکوی لینوکس است . این ابزار با نسخه ۹ و ۱۰ بانک اطلاعاتی اوراکل سازگاری کامل دارد.

منبع: LinuxTodey


FreeBSD 5.4 منتشر شد

نسخه 5.4 سیستم عامل FreeBSD منتشر شد. در این نسخه بهبودها و پیشرفتهای قابل توجه ای در پایداری و کارائی و امنیت دیده میشود و طیف بیشتری از سخت افزارها مورد پشتیبانی قرار گرفته است.

منبع: slashdot

منتظر StarOffice 8 در ماه جولای باشید

ســان خــبر از انتشار نسخه جدید آفیس خود در مــاه جولای داده است. این برنامه اداری سان که در بسیاری از کدها با برنامه اپن آفیس مــشــترک است، در نــسـخه جدید خود سازگاری بیشتری با برنامه آفیس مایکروسافت دارد و از سبک وسیاق آن پیروی کرده است.

منبع: LinuxTodey


باز هم فایر فاکس

نسخه 1.0.4 مرورگر کوچک و چابک بنیاد موزیلا برروی سایت قرار گرفت. ایـن بروز رسانی که عمدتا امنیتی است شامل برطرف سازی باگها و خطاهـای DHTML و برخی اصلاحیه های امنیتی دیگر می‌شود. خبر دیگر اینکه آی بی ام کارمندان را به استفاده از روبــاه آتـشـین تـشـویق کــرده است. اکـنـون در حـدود ده درصـد از کـارمندان این شرکت (۳۰۰۰۰ نفر) با اینترنت اکسپلورر خداحافظی کرده‌اند.

منبع : LinuxTodey


سیسکو بسوی پلتفرم لینوکس رومیزی حرکت می‌کند

از مدتها پیش شرکت قدرتمند سیسکو به تولید و توسعه ابزارهای بازمتن برای شبکه‌های خــود پرداخته و طیف وسیعی از ابزارهای مــدیریت شبــکه بـازمتن را بــرروی لینوکس سرور عرضه کرده است. اکـنـون ایــن شرکت هدف بعدی خود را لینوکس رومیزی و تــوسعه ابزارهــای ایــن پلتفرم قرار داده است. ۲۰۰۰ نــفــر از مــهندسین این شرکت بصورت کامل از لینوکس برای کارهای روزانه خود استفاده می‌کنند و ایــن نــشــان داده است که این پـلـتــفرم جوابگوی نیازهای کاربران خواهد بود. اکـنون این پلتفرم مبنای بسیاری از کدهای نرم افزارهای این شرکت گردیده و در نرم افزارهایی مانند CAD در حال استفاده می‌باشد. مدتی پــیش مهندسین ایــن شرکت یک پـروژه سرویس دهنده روتر را کامل کردند که در حقیقت یک لینوکس کوچک محسوب می‌شود برای اجرای برنامه ها برای سرویس دهنده.

منبع: LinuxTodey
PDF Version

میثاق محمدی زاده misagh_m_z@yahoo.com

تمامی مطالب و مقالات این سایت تحت مجوز GNU FDL قرار دارند. بنابراین کپی و ایجاد تغییر در آنها مطابق شرایط این مجوز آزاد می‌باشد.