ورود/ایجاد حساب کاربری
   منوی اصلی
· خانه
· لیست کاربران
· جستجو
· آمار مشاهدات
· آرشیو مقالات


- شرح
· راهنمای نویسندگان
· درباره ما

   همکاری با نشریه
در صورتی که مایل به همکاری با نشریه هستید، می‌توانید در لیست پستی نشریه عضو شده و در جریان امور قرار گیرید. برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

   کاربران
سردبیر
هیچ مدیر کمکی حاضر
همکاران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:2471
جدیدترین:جدیدترین:
ufumenarayu
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:14
مجموع:مجموع:14
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

   ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

آشنایی با برنامه‌ی Freemind

(552 مجموع کلمات موجود در متن)
(4814 بار مطالعه شده است)  نسخه چاپی

معرفی برنامه‌ی Freemind


اگر شما تحلیلگر سیستم باشید و یا نیاز داشته باشید افکار خود را به صورت طبقه بندی شده درباره کاری که قرار است انجام دهید یادداشت کنید چه کار می کنید ؟ من به عنوان یک برنامه نویس هر وقت که قرار است پروژه ای را انجام دهم مجبورم که قسمت های مختلف آن را روی یک وایت برد رسم کنم و در صورت نیاز آن را تغییر دهم و در آخر چون معمولا شرح گزینه ها و قابلیت های یک پروژه بیش تر از حجم وایت برد است مجبور هستم از وایت برد عکس بگیرم و آن را ذخیره کنم و ادامه کار را دوباره روی یک وایت برد تمیز انجام دهم.


شاید روش مسخره ای به نظر برسد ولی به هر حال خیلی کمک کننده است من تقریبا همیشه این کار را می کردم تا زمانی که با نرم افزار آزاد/بازمتن FreeMind آشنا شدم. این نرم افزار به شما اجازه میدهد که کلیه نقشه های ذهنی خود را در قالب شاخه های تو در تو به راحتی در کامپیوتر ثبت کنید و و هر وقت لازم شد ساختار آن را ویرایش کنید و تغییر دهید.


شما می توانید هر بخش از هر شاخه را با علامت های داخواه خود نشانه گذاری کنید و یا بعضی از شاخه ها را با قرار دادن ابر دور آن متمایز کنید. این نرم افزار که به عنوان پروژه ی ماه نیز از سوی SourceForge انتخاب شد، یکی از بهترین برنامه هایی است که در رابطه با سامان دهی افکار و نقشه های ذهنی طراحی شده. این برنامه به زبان Java نوشته شده و به راحتی روی ویندوز و لینوکس اجرا می شود البته باید JavaRunTime روی سیستم وجود داشته باشد. شما می توانید آن را با فرمت های EXE برای ویندوز و DEB و RPM برای لینوکس از سایت http://freemind.sf.net دانلود کنید.یکی از قابلیت های Freemind وجود قابلیت Export نقشه های ذهنی طراحی شده به فرمت های گوناگون است. این برنامه کلیه فرمت های JPG,PNG,PDF,HTML,SVG,ODT را به عنوان فرمت خروجی پشتیبانی میکند. بنابراین به راحتی میتوان نقشه های آماده شده را برای دیگران ارسال کرد.


در صورتی که طرح های مهمی در ذهن دارید و مایلید از آنها حفاظت ویژه ای به عمل آورید، این برنامه قابلیت Create Encrypted Map را برای شما فراهم می کند و به کمک آن می توانید روی نقشه ذهنی خود کلمه عبور قرار دهید تا از دسترسی دیگران به آن جلوگیری شود.


Freemind در سه حالت کار می کند :


۱. MindMap ( در این حالت شما می توانید به کمک نرم افزار ، نقشه های ذهنی را ایجاد و یا نقشه های ذهنی از قبل ذخیره شده را ویرایش کنید. )


۲.Browse ( در این حالت نقشه های ذهنی فقط نمایش داده می شود و امکان ویرایش آنها برای کاربر وجود ندارد. )

۳.File ( این حالت یک کاوشکر فایل است و به کمک آن می توانید به ساختار سیستم فایل خود دسترسی داشته و پوشه ها و فایل ها را مرور کنید. )راهنمای نرم افزار Fremind توسط خود این نرم افزار تهیه شده و به نظر کامل و جامع می رسد و به سادگی می توانید قابلیت های نرم افزار را در آن فرا بگیرید .

نویسنده: عرفان عرب فخری <buttercupgreen@gmail >


PDF Version

تمامی مطالب و مقالات این سایت تحت مجوز GNU FDL قرار دارند. بنابراین کپی و ایجاد تغییر در آنها مطابق شرایط این مجوز آزاد می‌باشد.