ورود/ایجاد حساب کاربری
   منوی اصلی
· خانه
· لیست کاربران
· جستجو
· آمار مشاهدات
· آرشیو مقالات


- شرح
· راهنمای نویسندگان
· درباره ما

   همکاری با نشریه
در صورتی که مایل به همکاری با نشریه هستید، می‌توانید در لیست پستی نشریه عضو شده و در جریان امور قرار گیرید. برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

   کاربران
سردبیر
هیچ مدیر کمکی حاضر
همکاران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:2471
جدیدترین:جدیدترین:
ufumenarayu
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:4
مجموع:مجموع:4
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

   ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

آشنایی با Bram Cohen

(552 مجموع کلمات موجود در متن)
(4708 بار مطالعه شده است)  نسخه چاپی

آشنایی Bram Cohen

سال تولد ۱۹۷۵ میلادی

برنامه‌نویس رایانه

BitTorrent ٬ [۱] برنامه‌ای که او را با آن می‌شناسند.

بنیانگذار CodeCon ٬ [۲]

سازمان‌دهنده جلساتBay Area p2p-hackers ٬ [۳]

به وجود آورنده Codeville ٬ [۴]

Cohen در شمال غربی مان‌هاتان بزرگ شد٬‌ در سـن ۵ ســالگی مقـدمات برنامه‌نویسی را بــا رایانه خــانواده Timex Sinclair ٬ [۵] آنجا یاد گرفت. در سال ۱۹۹۳ میلادی درس خود را در دبیــرستان Stuyvesant تمام کرد و به دانشگاهی در Buffalo رفت. مـدتی بعد کالج را ترک کرد تا برای شرکتهای اینترنی کار کند. در اواسط دهه ۱۹۹۰ بر روی یکی از آخرین پروژه‌هایش به نامMojoNation کار می‌کرد. پروژه‌ای بسیار جاه‌طلبانه ولـــی ناتمام که به همراه Jim McCoy بر روی آن کار می‌کردند.

برنامه‌ این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌داد تا بــرنامه‌ یــا فایل مهـم خود را به قسمتهای کوچکتر و رمزنگاری شده تبدیل کنند و در طرف دیگر این تکه فایلها را بر روی رایانه خود به هم چسبانده و آن ‌را اجرا کنند. اگــر کسی می‌خواست یک نسخه از این برنامه رمز‌شده را بارگذاری کند٬ می‌توانست به نوعی شبــیه‌سازی‌ شــده تکه‌های مختلف آن را از روی رایانه‌های متعدد دریافت کند. این کار ایده‌ای را برای Cohen به ارمغان آورد. او فکر کرد که این روش به درد برنامه‌های peer to peer خواهد خورد و این در حالی بــود کــه برنــامه‌ای مانند KaZaA معمـولا زمان بیشتری برای بارگذاری فایلهای سنگین صرف کرده و علت اصلی این بود که آنها را از یک رایانه یا منبع دریافت می‌کرد. Cohen بــرنــامه BitTorrent را طـــراحی کــرد تا قابلیت بارگذاری از روی چندین منبع امکان‌پذیر باشد در حالی کــه سرعت انجام ایـن کار به نهایت خود برسد. بسیاری از افراد در یک واحد زمانی مشغول بارگذری فایل می‌شوند و در همین حــین آنـها می‌توانند قسمتهایی را که دریافت کردند را برای دیگران ارسال کنند.

او در آوریل ۲۰۰۱ پروژه‌ MojoNation را رهـا و کار روی BitTorrent را آغاز کرد. در اولین کنفرانس CodeCon این طرح جدید را معرفی کرد. به همراه هم اتاقی خود Len Sassaman این ایده را در نمایشگاه تکنولوژی‌های جدید به نمایش گذاشتند. بیشترین توجه را به طرف خودشان جلب کردند به طوری که در انتها شهرت بهترین ارائه و نمایش را از آن خود کردند.

در تابستان سال ۲۰۰۲ میلادی Cohen از تعدادی از منتشر کنندگان عــکــس بـــرای تست بـرنامه استفاده کرد. به زودی مورد توجه کاربران لینوکس قرار گرفت چرا که آنها نیـــاز داشتند کـــه بـــرنامه‌های متعـــدد متن‌باز خود را خیلی سریع به اشتراک بگذارند. این قابلیت مسبب شهرت (یا شاید هم عدم اشتهار) ایـــن بــرنــامه شد. چـــرا که به سرعت فیلمها و عکسهای بسیاری از این طریق به اشتراک گذاشته شد که اولین مخالف آن شرکتهای پخش موسیقی بودند. خود او که اعتقادی به شکستن قانون کپی‌رایت ندارد. اگـــر او ایــن کــار را انجـام داده باشد٬ در صورتی که شکی وجود دارد MPAA می‌تواند یکی از موارد نقص قانون را عنوان کند! به هر حال او با قاطعیت تمام روی این موضوع پافشاری می‌کند گرچه تجارت موسیقی و آهنگ مخالفتهای بسیاری برای او در بر داشته است. قوانین کپی‌رایت الکترونیکی و ارگانها باعث شد در May 2005 میلادی نسخه‌ای از BitTorrent را منتشر کرد کـــه امــکــان بــه اشتراک‌گذاری آهنگهای تجاری (track) را نداشت.

در سال ۲۰۰۳ توسط Valve Software به خدمت گرفته شد تا بر روی Steam ٬ [۶] کار کند. تــوزیــع الکترونیکی آن معرف Half-Life 2 بود. به هر حال بعد از مدت زمانی در سال ۲۰۰۵ دیگر در valve حضور نداشت و دوباره کار دومی که شروع کرده بود با پرداختهای کمکی از طرف کاربران BitTorrent برای او درآمد داشت.

در حال حاضر او با بیماری سندروم Asperger ٬ [۷] درگیر است. بر ایـن بــاور است کــه ایــن امـر تمرکــز او را بـالا برده و منجر به استفاده از بهترین قابلیتهایش می‌شود در حالی که این بیماری از ارتباط با مردم جلوگیری می‌کند.

او در حال حاضر به همراه Jenna ٬ همسر و فرزندانش در ساحل سانفرانسیسکو زندگی می‌کند.

مترجم: محمد درویش md@janane.com

PDF Version

منبع :http://en.wikipedia.org/wiki/Bram_Cohen

[۱] http://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent

[۲] http://en.wikipedia.org/wiki/CodeCon

[۳] http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Bay_Area_p2p-hackers&action=edit

[۴] http://en.wikipedia.org/wiki/Codeville

[۵] http://en.wikipedia.org/wiki/Timex_Sinclair

[۶] http://en.wikipedia.org/wiki/Steam_%28content_delivery%29

[۷] http://en.wikipedia.org/wiki/Asperger%27s_syndrome


سایتهایی در رابطه با Bram Cohen:

سایت رسمی: http://bitconjurer.org

بلاگ شخصی: http://www.livejournal.com/users/bramcohen

سایت رسمی برنامه : http://bittorrent.com

تمامی مطالب و مقالات این سایت تحت مجوز GNU FDL قرار دارند. بنابراین کپی و ایجاد تغییر در آنها مطابق شرایط این مجوز آزاد می‌باشد.