ورود/ایجاد حساب کاربری
   منوی اصلی
· خانه
· لیست کاربران
· جستجو
· آمار مشاهدات
· آرشیو مقالات


- شرح
· راهنمای نویسندگان
· درباره ما

   همکاری با نشریه
در صورتی که مایل به همکاری با نشریه هستید، می‌توانید در لیست پستی نشریه عضو شده و در جریان امور قرار گیرید. برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

   کاربران
سردبیر
هیچ مدیر کمکی حاضر
همکاران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:2471
جدیدترین:جدیدترین:
ufumenarayu
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:7
مجموع:مجموع:7
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

   ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

محصول اطلاعات
در تاریخ یكشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۸۳ توسط md

شماره ۰ کتاب بهتربن دوست انسان، انتقال دهنده اطلاعات و تجربیات گذشته به حال است. آدمی ابتدا به وسیله برقراری ارتباط با همنوع خود دیگری را از مسائل ساده باخبر می کرد. به کمک همنوع خود شکار کرد و برای خودش و گروه کوچکش امنیت به وجود آورد. سعی کرد بچه هایش را آموزش دهد و آنها را از مشکلات زندگی با خبر کند. کم کم به کمک نقاشی بر روی دیوارهای سنگی غار کار های خود را به چند نسل بعد هم نشان داد. به مرور زمان با توجه به پیشرفتی که داشت اطلاعات خود را بر روی تکه سنگ و لوح ثبت کرد. از پوست حیوانات استفاده کرد. کاغذ اختراع شد و تحولی بزرگ را ایجاد کرد. محصولاتی مانند روزنامه و کتاب مورد استفاده قرار گرفتند و ... تا اینکه کامپیوتر و تکنولوژی امروز به وجود آمد.


شاید شما که این متن را می خوانید خیلی بهتر از من از تاریخ سرگذشت انسان و پیشرفت دانش بشری با خبر باشید. با یادآوری آن می خواستم تصوری از چگونگی پیشرفت و حرکت انسان به سوی آینده و کمال را به شما انتقال دهم. افرادی در سرتاسر دنیا تجربیات و فکرهای خود را به وسیله کتاب در اختیار دیگران گذاشتند. اطلاعات خوبی از دیگران (کتاب – مجلات – روزنامه و ...) به دست می آوریم. خوب بیایید ما هم اطلاعات ساده اما سودمندی را به دیگران منتقل کنیم. به قولی آنها را به اشتراک بگذاریم.

اینترنت مکانی بسیار مناسب برای اینکار است. شاید اصطلاح کتاب الکترونیک را شنیده باشید و یا مطالب زیادی را از این طریق به دست آورده باشید. کتاب الکترونیک امکان نشر نوشته های شما را در دنیای وب به راحتی امکان پذیر کرده است. تنها متن خود را آماده کنید و آن را به شکل مورد نظر در آورید. حال آن را بر روی وب سایت شخصی خود و یا یک میزبان وب قرار دهید. مردم می توانند متن شما را بخوانند و البته نظرات متفاوتی هم خواهند داشت.
چه چیزی بنویسید؟ چگونه متن را برای وب سایت آماده کنید؟ میزبان وب را از کجا پیدا کنید؟ در مورد آنها به تفصیل صحبت خواهیم کرد.


بهتر است این مقاله را بارها بخوانید تا زمانی که بتوانید یک روال مناسب برای خودتان به دست آورید. این مقاله در چند قسمت منتشر می شود . حتی پشنهاد می کنیم آن را چاپ کنید. با استفاده از یک مداد تمام مواردی را که به ذهنتان می رسد بنویسید تا از تراوشات ذهن خلاق که در طی این مدت به فکرتان می رسد کمال استفاده را بکنید. روی یک صندلی که بر روی آن راحت هستید بنشینید. یادگیری مطالب جدید و سخت در جایی که احساس آرامش و راحتی می کنید آسانتر به نظر می رسد.

بارها کتابهای سودمندی را خواندید و مطالب خوبی را آموختید. احساس خوبی در شما ایجاد شده است که اگر می توانستید آن را با نویسنده و دیگران در میان می گذاشتید. آن قدر به هیجان آمدید که می گویید ای کاش من هم بتوانم یک چنین کتاب یا اطلاعات مفیدی را در اختیار دیگران قرار دهم. از رایانه و وقتی که در اختیار دارم استفاده مناسبی بکنم. اما بعد از اینکه مدتی کوتاه روی آن فکر می کنید. می گویید من که نمی توانم بنویسم. اگر هم نوشتن بدانم٬ نمی دانم چه بنویسم. اصلا من اطلاعاتی ندارم که به درد دیگران بخورد. من که سواد ندارم. آیا می خواهید با روشهایی آشنا شوید که بتوانید برای خودتان و جامعه مفید واقع شوید؟
خانمی این مقاله را خوانده بود و برایش مهم بود که بداند او چه کاری می تواند انجام دهد. او تنها یک خانه دار است.
جوابی که به او دادیم این بود. که آیا می داند که چه خطراتی در طول روز بچه او را تهدید می کند؟ یا صدها و یا هزاران کار که نباید و باید برای بچه و خانه انجام داد!
شما یک متخصص در امر نگهداری بچه و نگهداری از او و همچنین انجام کارهای منزل هستید. اطلاعات مفیدی دارید که خریداران زیادی دارد. مردان و زنانی هستند که حاضر هستند برای دانستن این اطلاعات مبلغی بپردازند. پس شما می توانید در این موارد مطلب بنویسید . آن را در اختیار پدر ها و مادرها قرار دهید. زوجهای جوان نیازمند آن هستند. نظر شما را به نصایح و رهنمودهای بزرگان و ریش سفیدان که در ایران مرسوم بود جلب می کنم. متاسفانه در حال حاضر به دلایل زیادی از جمله عوارض شهر نشینی جوانان ما هم از این سیستم اطلاعات که در گذشته موجود بود کمتر بهره می برند.

بهداشت پوشاک خانواده و لحاف و جلوگیری از مریضیهایی که از این طریق به وجود می آیند.
تهیه آسان و غذاهای مناسب و مغذی
زمان رسیدگی به منزل و روشهای آن
چگونگی انتخاب یک خدمتکار ٬ یک کارگر و تعمیر کار
برنامه ها و سیاست نگهداری منزل
مبحث بیمه
مدیریت خرج کردن پول والدین
مطالب ظریف و حساس روابط در خانه
و ...
این خانم تمام این کارها و کارهایی که نام برده نشدند را انجام می دهد. او نیازی به اینکه یک داستان سرهم کند ندارد. در طول سالها این کارها را تجربه کرده و با وجود خود آنها را لمس کرده است. او یک حرفه ای است. و تجربیات زیادی را در طول سالها به دست آورده.

خوب که چی ! نخیر یک خبر خوب هست و آن هم اینکه افرادی وجود دارند که نمی خواهند به این روش تجربیات را به دست آورند. سالها خانه داری و هیچ چیز دیگر! آنها عاشق این هستند که بتوانند تجربیات را از طریقی به دست آورند. قابل توجه خانمهای خانه دار ایرانی که ساعتها برنامه تلویزیونی را نگاه می کنند و هر کدام جداگانه مطالبی نصفه و نیمه را می نویسند. و باز هم فقط در اختیار آنهایی است که آن برنامه را دیدند. می تواند این همه راه کارهای آشپزی و ... به صورت الکترونیک و هزینه ای بسیار کم در اختیار همگان قرار بگیرد. بانک عظیمی که می تواند از هدر رفتن وقت آنها جلوگیری کند و آنها بتوانند وقت بیشتری برای فرزندان و خانواده و بالا بردن سطح فرهنگ خود و خانواده به کار گیرند.
به نظر شما متن خسته کننده ای است. نخیر٬ مطمئنا زمانی که شما می خواهید از پدر و مادر سالمند و مریض نگهداری کنید. درگیر مسائل بسیار دشواری از این زندگی می شوید. این اطلاعات می تواند نقش بسیار مهمی در زندگی شما ایفا کند. استفاده از تجربیات و داشتن دانایی و فهم کنترل مشکلات می تواند در خونسردی و موفقیت شما در این امر مفید باشد.

آقایی با ما تماس گرفت و می گوید من چه کار می توانم بکنم و چه اطلاعاتی را می توانم بفروشم. من سوادی ندارم و حدود ۳۰ سال پیمان کار بودم.
جواب درست در جلوی بینی خودش قرار داشت. او می تواند٬
گرفتن یک کار پیمانکاری و یا واگذار کردن یک کار به این شکل
نوشتن قراردادها و تمام نکات ریزی که می تواند وجود داشته باشد
۵ تا سوال مهم که می توان قبل از گرفتن پیمانکاری از خودتان بپرسید
چگونه می توانید کارهای خودتان را انجام دهید. پیمانکار برق و لوله کشی و ... ساختمان خود باشید
چگونه وسائل مورد نیاز ساختمان خودتان را خریداری کنید. تاسیسات ساختمان
و ... را بنویسد و اطلاعات جمع آوری شده را با یک کتاب الکترونیک منتشر کند.

خوب گوش کنید. من خانه خودم را بازسازی کردم. من بدون پلک زدن رقم بالایی را به پیمان کارم در عرض چند هفته واگذار کردم. خوب فکر کنید من حاضر بودم با 100$ فکر های آن مرد را بخرم. بدون هیچ چانه زنی. برای مردی هم که بازنشست شده و حوصله کار کردن ندارد٬ ارائه تجربیات آسان به نظر می رسد.
باور کنید که هزاران فرد جامعه می توانند این کار را انجام دهند.

خوب هدف من چیست؟ خوب دقت کنید. هر فردی واقعا ٬ تاکید می کنم واقعا می تواند این کار را انجام دهد. در وجود هر فردی یک کتاب موجود است. هر کسی یک زندگی دارد و در طول عمر خود تجربیاتی را کسب می کند. یک نکات مثبتی را به خاطر می سپارد. که حاصل سالها زندگی است و افراد دیگر نمی توانند به آسانی به آن دست پیدا کنند. این اطلاعات ارزشمند هستند و می توان با جمع آوری و مکتوب کردن آن را به فروش رساند. مطمئنا طرفداران زیادی هم خواهد داشت.

MYKS ! روشی است که به شما می گوید که چگونه اطلاعات را جمع و جور کنید و بنویسید. آن را به شکل یک کتاب درآورید و بفروشید. این محصول اطلاعات (info product) سمیناری است که در طول پنچ روز و تحت عنوان ۵ نامه برای شما فرستاده می شود.

توضیح: این ترجمه متنی است که به تجارت الکترونیک و کتابهای الکترونیک مربوط می شود. اما نکات مثبتی در آن وجود دارد. که به واسطه آن می خواهم در آخر به لزوم نوشتن در بین ایرانیان که زمانی پیش از این بسیار مرسوم بود. با توجه به امکانات امروزی و آسان شدن انتشار عقاید صحیح و متاسفانه نادرست. شما را به نوشتن اطلاعاتی که به دست می آورید تشویق کنم. و شما را به رواج دادن اطلاعات صحیح و مناسبی که به دست می آورید و فکر می کنید برای پیشرفت جامعه مناسب هستند٬ ترغیب می کنم.
این متن ترجمه و خلاصه نامه اول است. ۴ نامه دیگر را در قسمتی دیگر عنوان می کنم تا بتوانم در آخر کار نتایج مثبت آن را بررسی کنم.
به خاطر آزاد نبودن مقاله ای که از آن استفاده شده. این مقاله تحت مجوز FDL قرار ندارد.


منبع
Written by Ken Evoy, M.D.
President, SiteSell.com
(c)copyright 2000, 2001 SiteSell.com Inc.


توضیح مختصری در مورد چگونگی و انگیزه ترجمه و نوشتن این متن دارم. چند سال قبل یکی از دوستان مطلبی تجاری درباره نوشتن کتابهای الکترونیک و انتشار آنها و طریقه فروش آنها در ۵ پست الکترونیک برایم فرستاد. صرف نظر از اهداف تجاری آن نکاتی بسیار مهمی توجه من را به خود جلب کرد. به مناسبت ایجاد نشریه الکترونیک www.IranTux.com و در جهت تشویق به نوشتن و نشر اطلاعات و دانسته های افراد لازم دیدم آن را با شما به اشتراک بگذارم.

امتیاز دهی
محصول اطلاعات | ورود/ایجاد حساب کاربری | 1 نظر ارسال شده است
  
ما در قبال نظرات پاسخگو نیستیم.

Re: محصول اطلاعات

(امتیاز: 0)
توسط Anonymous در تاریخ جمعه، ۰۲ تیر ۱۳۸۵
aerosmith avant garden mp3 | bryan adams flying mp3 | pride in the name of love by u2 |

تمامی مطالب و مقالات این سایت تحت مجوز GNU FDL قرار دارند. بنابراین کپی و ایجاد تغییر در آنها مطابق شرایط این مجوز آزاد می‌باشد.