ورود/ایجاد حساب کاربری
   منوی اصلی
· خانه
· لیست کاربران
· جستجو
· آمار مشاهدات
· آرشیو مقالات


- شرح
· راهنمای نویسندگان
· درباره ما

   همکاری با نشریه
در صورتی که مایل به همکاری با نشریه هستید، می‌توانید در لیست پستی نشریه عضو شده و در جریان امور قرار گیرید. برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

   کاربران
سردبیر
هیچ مدیر کمکی حاضر
همکاران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:2471
جدیدترین:جدیدترین:
ufumenarayu
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:6
مجموع:مجموع:6
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

   ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

خبر: شماره‌ی بیست و هفتم منتشر شد
در تاریخ دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۸۵ توسط navux

شماره ۲۷ زمان چقدر با سرعت سپری می‌شود. تلاش‌ها و شب‌هایی که تا دیر وقت برای انتشار شماره‌ی پیش سپری کردیم انگار که همین دیروز بود و حالا شماره‌ای جدید در پیش روی شماست. مجله‌ی الکترونیکی ایران‌تاکس همچنان در سایه‌ی همکاری دست‌اندرکارانش همچنان با سرعت در حال پیشروی است.همچنان هر ماه با انتشار مقالاتی جدید درباره‌ی گنو/لینوکس .و نرم‌افزارهای آزاد و اوپن سورس در کنار شماییم. شماره‌ی ۲۷ با مقالاتی به روز و کاربردی برای کاربران، برنامه نویسان و جامعه‌ی لینوکس ایران منتشر شد.

این شماره را با قسمت دوم از ترجمه‌ی «مقاله‌ی گنوچیست» آغاز می‌کنیم.
این مقاله که ترجمه‌ی مقاله‌ی رسمی بنیاد نرم‌افزارهای آزاد است، شما را با جنبه‌های بیشتری از پروژه‌ی گنو آشنا می‌سازد.

مقاله ی دیگری که می‌تواند راهگشای کاربران تازه‌کار باشد قسمت دوم مقاله‌ی «گنو/لینوکس ویندوز نیست» که اگر پی‌گیر مجله باشید در شماره‌ی پیشین قسمت اول آن را منتشر کرده بودیم.

اگر به برنامه نویسی علاقه دارید و یا درحال تجربه‌ی برنامه نویسی در سیستم لینوکس هستید مطمئنا به یک Debugger نیز نیاز خواهید داشت. در این شماره قسمت اول از مقاله‌ی «آشنایی با GDB» را منتشر کرده‌ایم. در این مقاله قصد داریم شما را با GNU DeBugger آشنا کنیم. عیب یابی، آزاد تحت مجوز GPL که سالهاست برای پروژ‌های مختلف اوپن سورس در حال استفاده است و در حقیقت یک استاندارد نا نوشته در عیب یابی برنامه‌هاست.

در ادامه برای آشنایی هرچه بیشتر کاربران با فرهنگ لینوکس و لغات و اصطلاحات فنی گنو/لینوکس تصمیم به انتشار مقاله‌ای درباره‌ی فایل جارگون یا JargonFile گرفتیم. جارگون فایل در حقیقت مرجع اصطلاحات به کار گرفته شده از سوی هکرهاست که از سال‌های پیش تا به امروز در حال استفاده و توسعه می‌باشد. این مقاله با عنوان «درباره‌ی جارگون فایل» منتشر شده است.


قسمت سوم از مقاله‌ی «کلیسای جامع و بازار» نیز منتشر شد. همان طور که می‌دانید این سری مقالات ترجمه هستند از مجموعه مقالات مشهور «اریک ریموند» بنیانگذار حرکت «اوپن سورس» که بعدها در قالب یک کتاب منتشر شدند و هم اینک ما در ایران‌تاکس هر ماه یک قسمت از این مقالات را ترجمه و در اختیارتان قرار خواهیم داد.

یکی از بخش‌های محبوب مجله «نکته‌ها و ترفند‌های گنو/لینوکس» بود که برای مدتی چاپ نمی‌شدند، از این ماه می‌توانید در هر شماره با تعدادی از نکته‌ها و ترفند‌های گنو/لینوکس آشنا شوید.

و در نهایت سری جدید مقالات کرنل لینوکس، همان طور که به یاد دارید سری مقالاتی با نام ماژول نویسی برای هسته‌ی لینوکس منتشر می‌شند که جزو محبوب‌های ایران‌تاکس محسوب می‌شوند. از همان نویسنده اینک سری مقالات آشنایی با هسته‌ی لینوکس از این پس هر ماه در ایران‌تاکس منتشر خواهد شد. در این شماره قسمت اول با عنوان «سیستمهای عامل یونیکس و لینوکس» بر روی میزکارتان است.

برای مشاهده‌ی لیست مقالات و آرشیو مجله اینجا کلیک کنید.
شما هم می‌توانید جزئی از این جمع دست‌اندرکارن ایران‌تاکس باشید. می‌توانید مقاله‌ی خود را پس از مطالعه‌ی راهنمای نویسندگان برای مجله ارسال کنید. در صورتی که مقاله‌ی شما مورد تایید بود در شماره‌ی بعدی منتشر خواهد شد. «قدم به قدم، همه با هم، پیش به سوی آینده»


امتیاز دهی
شماره‌ی بیست و هفتم منتشر شد | ورود/ایجاد حساب کاربری | 3 نظر ارسال شده است
  
ما در قبال نظرات پاسخگو نیستیم.

Re: شماره‌ی بیست و هفتم منتشر شد

(امتیاز: 0)
توسط Anonymous در تاریخ چهارشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۸۵
لطفا لیست مقالات را به صورت شماره های پیشین بنویسید در حال حاضر یافتن لینک های مقالات کمی دشوار است.

Re: شماره‌ی بیست و هفتم منتشر شد

(امتیاز: 0)
توسط Anonymous در تاریخ شنبه، ۰۶ مهر ۱۳۹۲
paul smith sale
ed hardy uk cloth
dsquared2 uk shop
ranklin and marshall sale uk
bercrombie fitch in london
superdry uk outlet
ed hardy uk shop
marshall clothing
tommy hilfiger
ralph lauren sale uk online
ralph lauren outlet
ralph lauren polo uk outlet

تمامی مطالب و مقالات این سایت تحت مجوز GNU FDL قرار دارند. بنابراین کپی و ایجاد تغییر در آنها مطابق شرایط این مجوز آزاد می‌باشد.